wędzisko na szczupaka

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

wędzisko na szczupaka

Postautor: Jarosław Wróbel dodano: pt mar 03, 2006 15:32

Panie Irku!
Obecnie przebywam za granicą i po powrocie do kraju (przełom czerwca i lipca br.)zamierzam zakupić nową wędkę spinningową z trochę wyższej półki. Dzięki internetowi zrobiłem mały wywiad na ten temat. Początkowo myślałem o czymś z oferty "Dragona" z serii HM-80 jednak czytając wypowiedzi pana Petrusa na forum "Rybiego Oka" oraz obszerny wywód pana Kochańskiego ze strony WCWI trafiłem na ofertę Pańskiej firmy. Przegłądając forum na Waszej stronie zwróciłem uwagę ,że podchodzi Pan do maili wysyłanych przez potencjalnych klientów poważnie i na każde pytanie nadawca otrzymuje wyczerpującą odpowiedź .
Uważam ,że zakup wędki, a szczególnie spiningowej, która umożliwiałaby komfortowe i bezawaryjne łowienie jest kłopotliwe . Tym bardziej ,dla mnie ponieważ do tej pory posługiwałem się sprzętem raczej średniej klasy i nie mam za wielkich doświadczeń w tym względzie. W związku z tym prosiłbym o kilka rad pomocnych przy decyzji na co się zdecydować
- łowię szczupaki ,najczęściej z łodzi w jeziorach na średniej wielkości rippery lub woblery ( myślałem o blanku o c.w.ok. 7-30g. lub 10-35g.i długości 2.60 lub 2.70( marzy mi się coś z CD);
- przelotki SIC Fuji lub przynajmniej szczytowa tego typu ;
- chciałbym rękojeść lekko "za łokieć" ( ok.38cm od stopki kołowrotka) , materiał nie jest dla mnie bardzo istotny (może być
pianka) aby tylko był trwały i praktyczny w utrzymaniu czystości ;
- uchwyt kołowrotka z tych "ciepłych" , wygodny w trzymaniu;
-cena finalna ok. 1400 pln.
Jak widać ,o ile to możliwe ,wędzisko powinno być dość uniwersalne (z racji używanych przynęt) umożliwiać długie rzuty a przy tym być wytrzymałe. Choć z natury dbam o sprzęt boję się ,że zbyt finezyjny blank okaze się nie trafionym wydatkiem.
I to chyba tyle ,czekam na Pana odpowiedź.
Pozdrawiam!
Jarosław Wróbel
Jarosław Wróbel
 
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 01, 2006 10:35
Lokalizacja: Morąg

Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron