Średni sandacz na zaporówkę

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Tomasz Śliwiński dodano: wt wrz 03, 2013 19:51

Dzień dobry.
Około dwa miesiące temu kupiłem gotowego batsona XSB 783 ze stojaka.
Chciałbym podziękować za idealny dobór wędki do moich potrzeb ( ciężka guma, lekki kogut). Wykonanie (perfekt), klasyczne jak większość wędzisk przykładowo prezentowanych w pracowni.
Do sedna. Potrzebuje teraz ,,coś" trochę delikatniejszego, czyli główka 8-20g(max) z kopytkiem od 2" do 3".
Interesuje mnie wykonanie jak najbardziej takie, jak w moim batsonie. Fajerwerek nie potrzebuję, chyba z racji wieku.
Proszę o propozycje wędki.
Moje wymagania, to koniecznie jedno skład.
Tomasz Śliwiński
 

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr wrz 04, 2013 09:56

Dzień dobry,

Bardzo się cieszę, że wędzisko zostało prawidłowo wybrane. Co do następnej wędki, podaje Pan bardzo duży przedział wagowy przynęt. Żeby się do tego dostosować, oczekiwania spełni wędzisko zbudowane na blanku XSB822.5, choć 20 gram i 3" kopyto może być trochę za ciężko. Z kolei XSB783 powinien odpowiednio zapracować pod taką przynętą. Zastanawiam się jeszcze nad nowym blankiem jakie mamy z serii Revelation. Myślę o modelu REVS68ML 12lb. Blanki te otrzymałem dosłownie wczoraj, i jeszcze nie wiem jak dokładnie pracują. Będziemy składać kilka wędzisk na tych blankach i dopiero po testach będę mógł precyzyjnie odpowiedzieć, ale nie będzie to wcześniej jak za 2-3 tygodnie. Jeżeli temat jest pilny, mamy gotowy XSB822.5.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Tomasz Śliwiński dodano: czw wrz 05, 2013 00:25

Nie spieszy mi się, gdyż nie mam jeszcze pływadła i jestem zależny od kolegi.
Proszę coś więcej powiedzieć o tych nowych blankach. Na Pańskiej stronie jeszcze nie widnieją, a ze strony batsona niewiele rozumiem (za czasów mojej szkoły uczono rosyjskiego).
Jeżeli jest odpowiedni blank, to kolejny raz zaufam fachowości i będziemy składać.
Postaram się pod koniec miesiąca podjechać do pracowni, może już będą wspomniane przez Pana złożone wędki.
Wziął bym kołowrotek jak poprzednio i byśmy ponaginali.
Tomasz Śliwiński
 

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw wrz 05, 2013 09:40

Nowe blanki powinny pojawić się na stronie w przyszłym tygodniu. Na pierwszy rzut oka są zaskakujące. Pierwsze wrażenie to lekkość, bardzo duża dynamika, moc i płynne ugięcie. Niesamowite są końcówki które praktycznie nie mają żadnego przesztywnienia, czyli tzw. "martwego odcinka". Proszę się skontaktować pod koniec września. Wędki zmontowane będą do sprzedania po testach. Poniżej tłumaczenie z katalogu Batsona:

Batson Enterprises nieustannie spogląda w przyszłość, aby pozostać w awangardzie pod względem surowców i wzornictwa. Mając to na uwadze, z przyjemnością wprowadzamy nową markę blanków RainShadow REVELATION TM wykonaną w technologii RX7 i charakteryzującą się wysoką gęstością SC(HDSC). Po intensywnych osiemnastu miesiącach badań, projektowania i testowania przez guru blanków grafitowych Mike’a Thorsona i jego zespół, ta seria została wykonana na najwyższym poziomie. Satynowo czarne blanki nie tylko wyglądają niezwykle, ale też dzięki zespołowi unikalnych cech ich wydajność potwierdza ich wyjątkowość.

Stosując TMF TM (True Modulus Factor) (Współczynnik modułowy), grafit o module 43 miliony i ultra cienki design, seria REVELATION TM została zaprojektowana tak, aby wędziska były wyjątkowo czułe, lekkie i mocne. Przy zastosowaniu najwyższych standardów materiałowych i konstrukcyjnych, trzy prawnie zastrzeżone patentem materiały zostały świetnie wkomponowane dla maksymalnych osiągów. Każdy blank to wachlarz nowatorskich technologii.

PMP TM : Proprietary Modulus Positioning (Opatentowane umieszczanie modułów): Podczas projektowania wysokomodułowych blanków, starannie umieszczamy różne rodzaje grafitu o różnych modułach dla uzyskania doskonałej równowagi pomiędzy mocą, czułością i lekkością. Doskonale wiemy, jak umieścić odpowiednie materiały na odpowiednim miejscu!

OWT TM: Optimized Wall Thickness (Zoptymalizowana grubość ścianki) : Projektowanie blanku tak, aby był lekki i jednocześnie mocny to niełatwe zadanie. Jeśli jest za cienki, łatwo się złamie, a jeśli jest za gruby będzie za ciężki. Mając to na uwadze, spędziliśmy ponad 9 miesięcy pracując nad odpowiednim modelem kompozytu dla zoptymalizowania grubości ściany każdego blanku. Jaki jest wynik? Każdy blank RainShadow REVELATION TM z osobna to niezrównany stosunek siły do ciężkości, dzięki któremu uzyskamy duże korzyści podczas łowienia.

PTR TM : Proprietary Tip Reinforcment (opatentowane wzmocnienie końcówki): Końcówki nowych blanków REVELATION TM HDSC posiadają wzmocnione końcówki chronione patentem. Ponieważ nie możemy zdradzać naszych tajemnic, wszystko, co możemy powiedzieć to to, że nasze końcówki są o wiele mocniejsze niż te, o których marzy nasza konkurencja!

PPC TM : Proprietary Pattern Cutting (Opatentowane wycinanie szablonu): Podczas procesu produkcji, mata grafitowa, czyli „pre-preg”, która jest zwijana w blank, nazywana jest szablonem. Jest bardzo ważne, aby szablony były wycinane zawsze w identyczny sposób. Nasz zaawansowany proces PPC TM pozwala nam na wycięcie każdego szablonu bardzo precyzyjnie, co zapewnia blankom powtarzalność.

OTT TM: Optimized Tape Tensioning (zoptymalizowane napinanie taśmy): Po tym, jak szablon został nawinięty na trzpień, zwija się wokół niego pod ciśnieniem celofanową taśmę. Jest to bardzo krytyczny moment przy tworzeniu blanku. Wszystkie nasze blanki HDSC są wytwarzane przy zastosowaniu najlepszych dostępnych urządzeń, aby osiągnąć maksymalne przywieranie szablonu do trzpienia.

CCTC TM : Computerized Curing Temperature Control: (skomputeryzowana kontrola temperatury suszenia): Wszystkie blanki do wędzisk wymagają starannego i prawidłowego suszenia podczas procesu ich wytwarzania. Nasze nowe, zaawansowane technicznie wędziska HDSC są wypiekane w piecach kontrolowanych komputerowo, co zapewnia, że żywica zawarta w strukturze blanku odpowiednio się wysuszy dla zmaksymalizowania trwałości i siły.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Tomasz Śliwiński dodano: pt wrz 06, 2013 00:39

Panie Ireneuszu, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Powiem szczerze, że bardzo jestem zainspirowany tymi blankami. Szybkość, dynamika, to to co mi bardzo odpowiada.
Pod koniec miesiąca pojawię się w pracowni i pouginamy te wędki z kołowrotkiem.
Pytanie mam do Pana jako do fachowca. Biorąc pod uwagę blanki o bardzo podobnych parametrach, który będzie szybszy XSB, czy Revelation?
Tomasz Śliwiński
 

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pt wrz 06, 2013 09:27

Na "sucho" podobne XSB i Revelation mają porównywalną szybkość. Specyfikacja Revelation jest już dostępna na stronie FC.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Tomasz Śliwiński dodano: śr wrz 25, 2013 21:07

Panie Ireneuszu,
Czy blanki Revelation są już pozbrojone, jak pisaliśmy wcześniej?
Mam chęć zobaczyć tą serię blanków (wędek) i może coś wybrać zamiast typowanego podczas mojej ostatniej wizyty XSB822.5 bądź ISB 781.
Tomasz Śliwiński
 

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw wrz 26, 2013 09:28

Mamy uzbrojone kilka sztuk. Jeżeli pogoda pozwoli będziemy je obławiać w niedziele, ale już można je obejrzeć. Interesujący Pana model REVS68ML jest zmontowany, pozostałe XSB822.5 i ISB781 też są gotowe.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Wojciech Zieleziński dodano: czw paź 10, 2013 08:20

Dzień dobry

Panie Irku, czy obławialiście już blanki Revelation?
Czy REVS68MXF może być alternatywą dla isb802.75? Czy dobrze obsłuży gumy 3' na główkach 15-25 gram?

z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Wojciech Zieleziński
 
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 30, 2011 21:22
Lokalizacja: Toruń

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pt paź 11, 2013 12:36

Dzień dobry,

Testowałem 3 dni cztery modele Revelation. 68MXF okazał się sztywniejszy i szybszy jak 802.75 natomiast 610MXF to kapitalny blank. Idealnie obsługuje 10-25g + 3". Czucie przynęt, brania i dna jest niesamowite. Będzie w mojej prywatnej kolekcji.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Mariusz Zalewski dodano: pt paź 18, 2013 12:32

Witam Panie Irku jaka jest długość blanku o którym Pan pisze czyli 610MXF i jaki byłby koszt zmontowania takiego kijka w standardowym wykonaniu??
Lub może ma Pan coś zmontowanego chodzi mi o kijek o długości max 2.30 i obsługujacy 10-25g plus 3" gumy z bardzo szybka akcją
Pozdrawiam
Mariusz Zalewski
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 12:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn paź 21, 2013 10:30

Witam,

Wędka ma długość 2,08m. Proszę przeczytać tekst z łowienia tą wędką na naszej stronie w zakładce "TESTY". REVS68MXF w standardowym wykonaniu kosztuje 798,00.- Mam w pracowni wędkę potestową. Mogę ją sprzedać za 640 zł z pełną gwarancją. Wędka jest po 10 godzinach testów, posiada minimalne ślady użytkowania. Jeżeli ma być coś w długości 2,30 mam gotową P904-2-MHX w cenie 886,00.-

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Mariusz Zalewski dodano: pn paź 21, 2013 13:08

Panie Irku dziękuje za odpowiedz, mam jeszcze pytanie bo mam kijek od Pana dokładnie Batson ISB 802.75 i jak wypadł by w porównaniu z REVS68MXF według Pana Oceny

pozdrawiam
Mariusz Zalewski
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 12:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Średni sandacz na zaporówkę

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn paź 21, 2013 14:19

Witam,

68MXF jest nieco szybszy i bardziej sprężysty jak 802.75. Cw. praktycznie się dubluje.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron