jaki blank pod okonie i srednie szczupaki?

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

jaki blank pod okonie i srednie szczupaki?

Postautor: Pawel Krzos dodano: śr lis 28, 2012 02:24

Witam serdecznie! Mam kilka pytan odnosnie doboru blanku. Lowie przewaznie gumami z brzegu. Chcialbym, aby blank byl dlugosci 2.75 pokazywal opad przy glowce od 8 gr. + guma 3-4 cale. Max ciezar glowek jakie uzywam to 20 gr. Blank musi byc szybki o szczytowej akcji, poniewaz ryby czesto zacinam z duzej odleglosci. Ze wzgledu na okonie rozumiem, ze ugiecie szczytowki musi byc wieksze, wiec trzeba znalesc jakis kompromis. Na blanku chcialbym zamontowac uchwyt SKSS na rurze rezonansowej.Cena blanku nie powinna przekroczyc 400 zl.Moj wybor to blank ST1083F-MHX. Co moze mi Pan zaproponowac? Serdecznie pozdrawiam.
Pawel Krzos
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 27, 2012 00:51
Lokalizacja: Sieradz

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr lis 28, 2012 10:13

Witam,

4" guma z 20g główką to za dużo do wędki na podanym blanku. Proponuję ST1084F-MHX. Blank kosztuje 350 zł.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pawel Krzos dodano: śr lis 28, 2012 11:29

Zalezy mi na jak najmniejszej masie wedziska gdyz opad nadaje nadgarstkiem. Czy moglby mi pan podac ciezar blankow- ST1083F-MHX,ST1084F-MHX. Prosze rowniez o przyblizona wycene wedziska zbudowanego na jednym z podanych blankow wraz z komponentami:
Rekojesc zbudowana na rurze rezonansowej z uchwytem SKSS, tak aby uchwyt byl zamocowany na rurze rezonansowej typu Woven Graphite Ti Color . Rekojesc wykonczona korkiem naturalnym z koncowka Fuji z wywazeniem. Przelotki Fuji Alconite w ramce V, na szczycie oczywiscie Sic. Serdecznie dziekuje. Pozdrawiam
Pawel Krzos
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 27, 2012 00:51
Lokalizacja: Sieradz

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr lis 28, 2012 13:10

Witam,

ST1083F waży 75g, ST1084F waży 89 gram. ST 1083F w podanym wykonaniu będzie kosztował 1173,00.- Do ST1084F rezonans nie wejdzie. W standardowym wykonaniu w korku, na Alconite kosztuje 902,00.-

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Michał Różycki dodano: śr lis 28, 2012 13:21

Sugurowałbym ewentualnie zejście 15 cm w dół, do 2,60. Jeśli Pawle nie musisz bezwzględnie mieć 2,75 w łapie, to 2,60 będzie lżejsze i mniej obciąży Ci nadgarstek.
Pozdrawiam,
Michał Różycki
Michał Różycki
 
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 07:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pawel Krzos dodano: czw lis 29, 2012 10:31

Zalezy mi na dlugosci 2.75, zastanawialem sie nawet nad 2.90, gdyz mysle ze na duzej odleglosci lepiej nadam opad dlyzsza wedka i lepiej zatne rybe. Po dluzszych przemysleniach padl wybor na ST1083F, pojde na kompromis i bede stosowal glowki max 15gr. Skladam zamowienie na priv. Serdecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Pawel Krzos
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 27, 2012 00:51
Lokalizacja: Sieradz


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron