Sandacz opad

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Sandacz opad

Postautor: Bartek Sitko dodano: wt paź 30, 2012 16:51

Witam serdecznie , szukam blanku pod rzecznego sandacza.Ma on obsłużyć przynęty z zakresu: główki 15-25g z gumami 2,5-4 cali :) Zależy mi na w miarę delikatnej szczytówce oraz sztywnym dolniku :) Po konsultacji z kilkoma osobami polecono mi MHX ST1024F do 42g i 15lb. Co pan myśli o tym blanku , da radę i spełni moje oczekiwania ? Niestety nie mam możliwości zobaczenia blanku i pomachania nim wiec zdaje sie na pana doświadczenia.

A może poleci mi pat inny blank do 350 zł ;) ?
Bartek Sitko
 
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 23, 2012 14:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt paź 30, 2012 17:14

Witam,

To dobrze wybrany blank, ale przy 4" gumie i główce 25g trzeba rzucać a wyczuciem. Delikatna w miarę szczytówka i sztywny dół to się zgadza. Myślę, że przy maksymalnym podanym obciążeniu Batson HS1023F będzie bardziej odpowiedni i bezpieczny.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bartek Sitko dodano: wt paź 30, 2012 17:43

Dzięki za szybką odpowiedź , to chciałem usłyszeć :) Delikatna szczytówka i sztywny dół w dość niskiej cenie to , to czego szukałem :) A i mam jeszcze jedno bardziej techniczne pytanie...ostatnio spotkałem się z twierdzeniem że metalicznych nici nie powinno się używać do robienia całej omotki gdyż słabo wsiąka lakier.Co pan o tym myśli ? Chciałem zrobić całego patyka w miedzianej nitce ale nw czy nie będzie miało to wspływu na późniejsze użytkowanie :)
Bartek Sitko
 
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 23, 2012 14:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr paź 31, 2012 10:23

Osobiście nie stosuję i odradzam nić metallic na omotkę. To są nici ozdobne, wykonane w innego materiału i technologii jak nylon czy ncp.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sandacz opad

Postautor: Bartek Sitko dodano: ndz mar 24, 2013 19:23

Witam serdecznie , nie zakładam nowego tematu więc spytam tutaj :) Mam pytanie , czy blank MHX MB842 obsłuży przynęty z zakresu: główka 25g+3 calowa guma ? Słyszałem że te blanki są dość mocno niedoszacowane ;/ Zależy mi żeby było można swobodnie podbić przynętę z dna , ale żeby wędka nie była sztywną pałką :)
Bartek Sitko
 
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 23, 2012 14:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sandacz opad

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn mar 25, 2013 09:33

Witam,

Pod tę gramaturę to idealny wybór. Właśnie robię taki kij dla siebie. Będę używał go do 4" kopyt z główkami w przedziale 10-22g i kogutów max 20 gram. Tak więc 25gram + 3" będzie idealnie.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sandacz opad

Postautor: Bartek Sitko dodano: wt mar 26, 2013 18:11

A Pana zdaniem jakie przelotki będą najbardziej odpowiednie do tego blanku ? Wędkę będę składał samodzielnie , czy system fuji KR będzie odpowiedni ? Jeśli tak to jaki spacing w tym systemie KR będzie najbardziej odpowiedni ?

PS.Przelotki KR sa dostępne u Was w sklepie ?
Bartek Sitko
 
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 23, 2012 14:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sandacz opad

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr mar 27, 2013 10:13

Witam,

Oczywiście nowy system będzie KR będzie odpowiedni. W poniedziałek otrzymałem informację z Fuji, że została wysłana do mnie paczka. Będą tam wszystkie typy przelotek Alconite i SiC do tego systemu czyli KL-H, KL-L, KL-M, rozszerzenie KB i zwiększenie asortymentu szczytowych LGST i MNST. Wszystko powinno być dostępne zaraz po Świętach. Nie mogę podać rozmieszczenia przelotek KR do omawianego blanku ponieważ jeszcze go nie zbroiłem w ten sposób.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości