MHX S871-2

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

MHX S871-2

Postautor: Paweł Gajowiak dodano: sob wrz 22, 2012 00:03

Witam!

Poszukuję blanku do łowienia małymi przynętami głównie bardzo małe woblery 1.5cm-2.5cm od 0.5g-3g, gumki i jigi na główkach do 3g oraz małe obrotówki nr 0 i 1. Chciałbym żeby był w miarę szybki i zarazem miał głębokie ugięcie, tak żeby pracował w miarę możliwości cały blank ładnie amortyzując rybki. Używam cienkich linek (żyłki) 0.10-0.14mm.

Zwracam się z zapytaniem czy tytułowy blank sprawdzi się w tym zastosowaniu. Czy można go uzbroić w przelotki Hardloy BYLG 4szt i BLG 4szt + szczyt SiC ew. Alconite? I w jakiej konfiguracji (rozmiar i ilość przelotek)? Lubię gęsto uzbrojone wędki, myślałem o 8 lub 9 przelotkach ale czy to nie będzie zbyt ciężkie i nie spowolni blanku? Niestety budżet mam mocno ograniczony i zależało by mi na Hardloyach.

Chętnie zapoznam się z innymi propozycjami blanków.
Paweł Gajowiak
 
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 00:02
Lokalizacja: Bełżyce

Postautor: Hubert Matuszewski dodano: sob wrz 22, 2012 09:29

Witam,
Tak, ten blank doskonale się sprawdzi przy lekkich przynetach. Wędka cała amortyzuje rybę. Aby wyciagnać maksymalną szybkość z blanku polecam przelotki Alconite KL-H. Na ten blank należy zamontować 9 przelotek + szczytowa.

Pozdrawiam
Hubert Matuszewski
Hubert Matuszewski
 
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 06, 2010 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Gajowiak dodano: sob wrz 22, 2012 21:59

Dziękuje za szybka odpowiedz panie Hubercie.

Przyznam że kijek chciałbym uzbroić sam i mam jeszcze kilka pytań. Muszę rozwiać wątpliwości i zrobić rachunek sumienia czy aby napewno podałam wyzwaniu czy poprostu zamówię go u panów. Czy te przelotki są lżejsze od np BYAG i czym się różnią? Czy posiadacie w ofercie piankę EVA w formie bloku?
Paweł Gajowiak
 
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 00:02
Lokalizacja: Bełżyce

Postautor: Hubert Matuszewski dodano: pn wrz 24, 2012 12:39

Witam,
Cały komplet KL-H jest sporo lżejszy od BYAG. Jest to najnowszy system zbrojenia firmy Fuji. Polega na zgaszeniu stożka w trzech pierwszych przelotkach, a kolejne są małe ulozone wzdłóż blanku. Piankę EVA oczywiście mamy w ofercie.

Pozdrawiam
Hubert Matuszewski
Hubert Matuszewski
 
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 06, 2010 00:19
Lokalizacja: Warszawa

MHX S871-2

Postautor: Robert Achremczyk dodano: pn paź 01, 2012 06:53

Witam.
Pozwolę podłączyć się do tematu.
Czy może Pan zdradzić standardowe odległości trzech pierwszych przelotek KL-H odpowiadających za gaszenie stożka i ich rozmiary..?
Robert Achremczyk
 
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:01
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn paź 01, 2012 08:50

Witam,

To zależy od długości rękojeści i wielkości kołowrotka. Przykłady zbrojenia w system KL-H są na stronie Fuji.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: MHX S871-2

Postautor: Jarosław Kolasa dodano: sob mar 30, 2013 23:57

Witam. Pozwolę sobie odkopać temat; czy w/w blank sprawdzi się jako substytut popularnych wklejanek? Docelowo ma to być kij do zabawy z okonkami w technice bocznego troka z ciężarkami do 10g
Jarosław Kolasa
 
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 04, 2010 23:00
Lokalizacja: Stargard

Re: MHX S871-2

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt kwie 02, 2013 12:23

Witam,

Tak, ale 10 gram to maksimum dla tej wędki.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: MHX S871-2

Postautor: Mateusz Tomaszewski dodano: wt kwie 02, 2013 18:37

Witam,
posiadam w/w wędkę zrobioną przez Pana Irka. Blank to istne cacuszko, a wykonanie to dzieło sztuki:)
Tak jak Pan Irek napisał- 10g to max dla tej wędki i trzeba rzucać bardzo płynnym ruchem przy tym obciążeniu.
Najczęściej łowię na główki 2-6g i prowadzi mi się je idealnie.
Co do holu ryb to pięknie wędka pracuje, perfekcyjnie amortyzując okonia(nie zaliczyłem ani jednego spadu).
W tym krótkim czasie od przysłania wędki trochę już nią połowiłem i za każdym razem coraz milej mnie zaskakuje.
Nie ma chyba lepszej wędki na okonia :)
Polecam
Mateusz Tomaszewski
 
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 07, 2013 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron