coś na szczupaka

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

coś na szczupaka

Postautor: Robert Achremczyk dodano: pn cze 25, 2012 17:17

Witam.
Proszę o podpowiedż...Poszukuję blanku w jednym kawałku dł.213cm. który
obsłuży wahadła do 30gr. ewentualnie kopyta relaxa 12cm. na główce 10gr.Czy IP844 Batsona będzie odpowiedni czy może IP845.Jaki jest optymalny ciężar przynęt dla tych modeli aby można było komfortowo je poprowadzić.
Dużo dobrego słyszałem także o serii Crankbait również Batsona 70H i MH.Jak się mają w stosunku do serii IP.Ogólnie zależy mi na sztywnej szczytówce i głębokim ugięciu pod większym obciążeniem.
Robert Achremczyk
 
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:01
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Michał Różycki dodano: pn cze 25, 2012 22:32

IP845. Mam, używam, poradzi sobie, można go nawet nieco pod żelastwem przeciążyć. Daje nieźle radę 40g wahadłówce, choć z odrobiną delikatności trza do niego wówczas podejść. Do 30g jest super.
Mam też IP844F, czyli dwuskłada. Ten jest dośc wyraźnie delikatniejszy i 30g, to trochę za dużo dla niego.
Pozdrawiam,
Michał
Michał Różycki
 
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 07:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt cze 26, 2012 09:08

Witam,

IP845 da radę , jednak CB70H ma sztywniejszą szczytówkę i głęgsze ugięcie. CB nędzie bliższy podanemu opisowi.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: petrus3 dodano: śr cze 27, 2012 14:51

Mam starszy model Batsona HS 9001 i jest to wędzisko, które zostanie ze mną do końca mych dni chyba :lol: Blank niczym szpada szermiercza, bardzo sztywny i wyjątkowo szybki. Troszkę odbiega specyfikacją od tego, czego szukasz Robercie, ale nie aż tak daleko.
petrus3
 
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 17:25
Lokalizacja: warszawa

coś na szczupaka

Postautor: Robert Achremczyk dodano: śr cze 27, 2012 15:34

Jednak zdecyduje się na CB70H.
Ten blank jest przeznaczony do ciągania,szarpania średnimi woblerami dlatego podczas podbijania także gumy lub wahadła szczytówka nie powinna siadać, no i te piękne ugięcie... :)
Robert Achremczyk
 
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:01
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw cze 28, 2012 08:59

Witam,

Blanki są dostępne. Zapraszam.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: coś na szczupaka

Postautor: Jarosław Kolasa dodano: ndz lut 02, 2014 20:07

Witam
Mam pytanie odnośnie omawianego CB70H; jak się ten blank sprawdzi podczas obsługi dużych wirówek typu giant killer (35g i spory opór w wodzie)? Ewentualne sugestie? Pozdrawiam
Jarek
Jarosław Kolasa
 
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 04, 2010 23:00
Lokalizacja: Stargard

Re: coś na szczupaka

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn lut 03, 2014 11:10

Witam,

Na stojącej wodzie z pewnością poradzi sobie z taką przynętą.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron