Anos

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Anos

Postautor: Wojciech Szafrański dodano: wt paź 25, 2005 18:14

Irku-czy mógłbyś powiedzieć co sądzisz o kijach spinningowych ANOS?
Wojciech Szafrański
 
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 09, 2005 16:51
Lokalizacja: Janów 38b 05-088 Brochów

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw paź 27, 2005 18:41

Witam,
Firma ANOS - Andrzej Osowski to firma która była prekursorem w Polsce ręcznie montowanych wędzisk. Z tego co wiem już nie istnieje. W firmie montowano wędki na różnych blankach, do końca nie wiadomo jakich. Spinningi montowane były głównie na blankach muchowych, choć zdarzały się i blanki spinningowe. Osobiście mam problemy z ich wędziskami przynoszonymi do FC. Mam tu na myśli uszkodzone wędki do których trudno dopasować elementy, ponieważ nie wiadomo kto wyprodukował blank. Wykonanie wedzisk było perfekcyjne. W Anosie składali wędki tak znakomici monterzy jak Artur Banachowski czy Grzegorz Politowski.
Pozdrawiam
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1538
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ireneusz Klag dodano: ndz paź 30, 2005 11:04

Cześć Panowie.
Blanki po prostu nie były opisywane, niemniej jednak wiadomo było z czego kij jest budowany. Osobiście miałem "dziwnie" opisanego Loomisa. Zbrojenie, komponenty, estetyka - wszystko pierwsza klasa. W kwestii jakości świadczonych usług Anos chyba do dziś nie ma sobie równych choć cenowo potrafił powalić na kolana. Nie inaczej jest dziś. Andrzej montuje (z tego co wiem) dwie serie kijów choć nie wiem z kim współpracuje. Artur Banachowski (zbroi - chyba na własną rękę - głównie muchówki), a Grzegorz Politowski bez problemu montuje kije z materiałów powierzonych. Swoją drogą robi to w taki sposób, że wiem iż montarzu kija nie zlecę już nikomu innemu.

PS. Gdybyś szukał namiarów na w/w. Panów służę pomocą.
stcroix@op.pl
Ireneusz Klag
 


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron