Kije na sandacza i szczupaka

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Daniel Kuchciak dodano: śr lip 24, 2013 19:07

Witam.
W związku z poszukiwaniem kija na szczupaka będę miał do Pana kilka pytań. Po pierwsze moje łowiska to głównie płytkie jeziora do głębokości 5 metrów. Szczupaki kuszę głównie woblerami płytko chodzącymi o agresywnej akcji o długości 7-13 cm o wadze od 10 gr do 21 gr, jak również dżerkami o wadze do 21 gr. Największe gumy jakie stosuję to shakery lunker city o długości 12 cm na główkach o gramaturze 5-10 gr. Moją uwagę przykuł Batson IMB783 jednak na forum wyczytałem że "zaczyna" pracować przy przynętach od 15 gr. Z racji tego że doskonale mi się łowi Batsonem ISB781, zastanawiam się również nad ISB782 i ISB783. W związku z tym mam pytanie jakie są realne ciężary wyrzutowe IMB783, ISB782 i ISB783? Jakie są różnice pomiędzy IMB783 i ISB783? Który z blanków będzie najlepiej pracował z woblerami o podanej przeze mnie gramaturze? Ewentualnie czy poleciłby Pan inne blanki które według Pana będą się lepiej sprawowały z podanymi przeze mnie przynętami.
Pozdrawiam. Daniel Kuchciak
Daniel Kuchciak
 
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 04, 2009 11:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Hubert Matuszewski dodano: czw lip 25, 2013 15:14

Witam,
Pod podane woblery jak i dżerki IMB783 będzie jak najbardziej odpowiedni. Do główki 5-10 + przynęta jest za mocny.
ISB782 sprawdzi się pod główką 5-10g + przyneta z niewielkimi woblerami również, pomijając dżerki. Jest do nich za delikatny.
ISB783 obsłuży podane woblery, dżerki do 21g, natomiast główka musi być 10g, żeby komfortowo obserwować pracę przynęty.
Różnice pomiędzy IMB783 a ISB783. IMB jest to blank typu MAGNUM, czyli w stosunku do ISB ma bardziej agresywną szczytówkę i jest jak najbardziej odpowiedni do szybkiego prowadzenia dżerka, czy podbijania koguta. Przy czym IMB głębiej się ugina od charakterystycznego, mocnego Dolnika w ISB.

Pozdrawiam
Hubert Matuszewski
Hubert Matuszewski
 
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 06, 2010 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Daniel Kuchciak dodano: śr lip 31, 2013 07:16

Witam.
Proszę o informację jaki będzie koszt montażu wędki na blanku IMB783 na alconitach z szczytową sic?
Daniel Kuchciak
Daniel Kuchciak
 
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 04, 2009 11:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr lip 31, 2013 08:17

Witam,

Cena wyniesie około 780,00.-

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Daniel Kuchciak dodano: czw sie 22, 2013 15:09

Witam.
Po namyśle chciałbym zamówić wędkę na blanku IMB 783 z przelotkami alconit i szczytowa sic. Proszę o informację w jakim okresie zamówienie będzie zrealizowane, ceny plus koszt przesłania i poproszę o rabat dla stałego klienta :-) .
Daniel Kuchciak
 
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 04, 2009 11:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw sie 22, 2013 15:22

Witam,

W standardowym wykonaniu na Alconite i w korku, IMB783 po rabacie z wysyłką będzie kosztować 831,00.- Mogę wykonać tę wędkę na 25-27 września.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Daniel Kuchciak dodano: czw sie 22, 2013 15:34

Witam
W takim razie czekam na gotowego "kija".
Pozdrawiam
Daniel Kuchciak
Daniel Kuchciak
 
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 04, 2009 11:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kije na sandacza i szczupaka

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw sie 22, 2013 15:40

Witam,

W takim razie proszę o wpłatę zaliczki 200-300 zł na konto firmowe i informację po wpłacie na maila.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron