Wędka szczupakowa do dużych przynęt

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Wędka szczupakowa do dużych przynęt

Postautor: Tomasz Majewski dodano: śr wrz 30, 2009 15:32

Jako nowy użytkownik tego forum witam gospodarza -pana Ireneusza oraz wszystkich kolegów :D .
Panie Irku, chciałbym się dowiedzieć jaka wędka na szczupaka spełniłaby takie wymagania:
- obsługa dużych przynęt gumowych, tj. rippery i kopyta długości ok. 25 cm plus waga główki 15-35 gramów, zarówno do spinningu jak i trollingu
- trolling woblerami deep runner
-długość wędki- coś pasującego na łódkę, więc max 2.4 metra, może być krótsza i najlepiej 2-częściowa(jeśli to niemożliwe proszę o propozycję spośród kijów jednoczęściowych)
-dobre trzymanie ryby(dobra amortyzacja)
- wędka do kołowrotka ze stałą szpulą i pod plecionkę( 15kg. wytrzymałości)
-czułość
Ekonomicznie jeszcze nie wiem na ile mnie stać. Wędka ma być dopiero na przyszły rok więc będę zbierał. Proszę o jakiekolwiek propozycje, przynajmniej jeśli chodzi o wybór blanków.
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Tomasz Majewski dodano: czw paź 01, 2009 06:18

Znalazłem w ofercie pracowni Art-Rod taki blank, z opisu mi pasuje, ale prosiłbym o fachową opinię i może jeszcze coś do wyboru:
"GLB902ML i GLB902M- modele proponowane przez nas do szczupaczych łowów, super współpracują z dużymi ripperami, wahadłami, obrotówkami, twitchbaitami i dużymi swimbaitami... Slider czy Fatso, no problem ... Pomorze, Szwecja czy Mazury, rzucasz czy trolujesz, są z Tobą i działają.
M-sprawdza się również przy lekkim łowieniu dorsza"- chodzi tu o blanki firmy Lamiglas
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw paź 01, 2009 11:11

Witam na forum,
Do podanych przynęt i sposobu łowienia z oferty FC mogę polecić blank Batsona IMB785. Wędzisk 2-częściowych w potrzebnych parametrach nie ma w naszej ofercie. Propozycja Atr-Rod jest bardzo dobra.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: pt paź 02, 2009 13:15

Witam!
Panie Irku, czy ten wymieniony przez pana Batson dałby radę również wyrzucać wymienione przeze mnie przynęty? Wydaje mi się, że jego ciężar wyrzutowy jest jednak za mały. Czy też można go przeciążać aż tak znacznie? Aha i jeszcze jedno, czy gdybym zakupił blank Lamiglasa w Art- Rod, to czy można go uzbroić w pańskiej pracowni? Chodzi mi przede wszystkim o możliwość konsultacji z panem, prowadzonej na bieżąco choćby za pośrednictwem tego forum.
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pt paź 02, 2009 14:54

Witam,
IMB można przeciążyć nawet dwukrotnie. Proszę czytać wszystkie parametry blanku. Cw. to tylko orientacyjna informacja. Mogę zbroić wędkę z powierzonego blanku.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: wt sty 19, 2010 18:12

Witam ponownie.
Panie Irku, dziękuję za informacje w sprawie wyboru wędki szczupakowej. Niestety, chyba na jaki czas będę musiał zrezygnować z jej zamówienia . Powodem jest awaria mojej ulubionej wędeczki do lekkiego spinningu- złamanie szczytówki. W takich okolicznościach w pierwszej kolejności jestem zmuszony poszukać czegoś na zamianę mojego seryjnego kijka. Czy mógłby pan zaproponować coś o podobnej charakterystyce do Tango Kongera 240cm? Nigdy nie miałem kija z pracowni, zdarzyło mi się jedynie trzymać w ręku wędkę należącą do mojego znajomego wykonaną na blanku Batsona SB781- wędka zrobiła na mnie ogromne wrażenie swoją szybkością i akcją. Z tego co wiem została zrobiona do delikatnego łowienia sandaczy i okoni, kolega chwali ją, że świetnie trzyma ryby, nie ma spadów i jest bardzo czuła. Widzę też z opisu, że ma sporą moc do 12 lb, czyli dwa razy większą niż moje Tango. Stąd moja prośba o porównanie SB 781, ISB781, IP841 oraz podanie ewentualnie innych blanków nadających się pod okonia. Na jerkbait.pl wyczytałem, że poleca pan RX7 IST 993F. Dodam, że moim Tango łowiłem zarówno okonie, ukleje jak i szczupaki ok 2-2.5 kg. Chciałbym dobrać sobie wędkę podobnie uniwersalną, szybką, ale o dobrej amortyzacji, CZUŁĄ, chętnie z rezonansem- połów uklei tą nową wędką nie będzie priorytetem :D. W przypadku tych wędzisk nie jest konieczny dla mnie skład 2 częściowy, chociaż z jedną częścią jest trochę kłopotów przy transporcie. I jeszcze jedno, aby długość wynosiła do 260 cm. Będę ją bowiem stosował głównie na łódkę.
Pozdrawiam, Tomasz Majewski.
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw sty 21, 2010 12:37

Witam Panie Tomaszu,
Proszę przeczytać swój post, zastanowić się jakiej wędki Pan potrzebuje, potem proszę podać parametry a ja coś zaproponuję.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: czw sty 21, 2010 20:44

Witam panie Irku.
Przeanalizowałem swój post i chyba rzeczywiście "nieco" w nim naplątałem. Chodzi mi o wędkę o dł. do ok. 260 cm zdatną na okonie, klenie i szczupaki ze wskazaniem na dwie pierwsze ryby. Chciałbym aby wędka była szybka, cięta i dobrze amortyzowała ryby, szczególnie większe okonie i klenie z rzeki o średnim nurcie. Podobał mi się opis Batsona, którego proponował pan na okonie na jerkbaicie. Czy nadal można go u pana dostać również ze szczytówką wklejaną i ile by kosztował?
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pt sty 22, 2010 09:20

Witam,
Teraz jest konkretnie. Tak, w dalszym ciągu są dostępne te wędki z dodatkową szczytówką. Myślę, że ten kij będzie idealny pod podane potrzeby. Cena zależy oczywiście od wykonania.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: sob sty 23, 2010 10:53

Witam panie Ireneuszu.
Chciałbym tę wędkę z uchwytem rezonansowym, może być również, podobnie jak u pana z rękojeścią wykonaną w duplonie. I jeszcze pytanie, czy warto zbroić ten kij w przelotki "tytanowe"?, czy wystarczą Alconite jak w artykule? Proszę o wycenę w tych dwóch wariantach przelotek. Mam również pytanie ; jaka jest długość kija od miejsca mocowania kołowrotka do końca uchwytu. Nie chciałbym, aby wystawał mi poza łokieć, dodam, że długość mojego przedramienia wynosi 46 cm. ( czyli od czubka palców do końca łokcia).
Pozdrawiam
Tomasz Majewski.
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: sob sty 23, 2010 11:32

Witam,
Muszę wiedzieć jak obliczyć rękojeść. Czy chce Pan rurę rezonansową ze standardowego grafitu, czy z woven graphite. Jaki ma być zastosowany uchwyt kołowrotka? Nie widzę potrzeby zastosowania przelotek z ramką tytanową w tej wędce.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: ndz sty 24, 2010 16:02

Witam.
Panie Irku, rękojeść rezonansową poproszę czulszą, niestety nie wiem która z nich to jest :D Nie bardzo też wiem jaki uchwyt kołowrotka, więc może po prostu podam jakiego używam- jest to shimano technium 2500 FA.
Pozdrawiam
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn sty 25, 2010 10:02

Witam,
Wędka z pełną szczytówką na Alconite, szczyt Sic w rezonansie na piance, na rurze TiC i czarnym DPS kosztuje 957,50. Dodatkowa szczytówka z wklejką 370,00.-
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomasz Majewski dodano: pn sty 25, 2010 13:06

Witam.
Panie Irku, proszę traktować zamówienie jako złożone. Jeśli to konieczne, potwierdzę o w e-mailu. Jeśli pan może, to proszę podać orientacyjny termin realizacji zamówienia. Dla ścisłości dodam, że zamawiam wędkę z dwiema szczytówkami,z podanymi przez pana komponentami. Czy do tego mogę zamówić jakiś podpis, że ta wędka należy do mnie? Jeśli tak to poproszę. Proszę również o podanie sposobu płatności.
Pozdrawiam. Tomasz Majewski
Tomasz Majewski
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:30
Lokalizacja: Bartoszyce

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt sty 26, 2010 08:42

Witam,
Dziękuję za zamówienie. Termin wykonania ok 5 tygodni od daty wplywu zaliczki na konto. Proszę o wpłatę min 300 zł. Proszę jeszcze o podanie kolorystyki wykonania wędki. Do wyboru są niebieski, zielony i czerwony. Każdy kolor pasuje-blank jest szary.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron